Alergie

Alergie

Alergia (uczulenie)

To nadwrażliwość na różne pospolite substancje występujące w otoczeniu ,żywności i przedmiotach codziennego użytku. W zasadzie są one nieszkodliwe, zdarza się, jednak, że ludzki organizm zaczyna je traktować jako zagrażające życiu i wytwarza przeciwciała. Substancje takie nazywane są alergenami i mogą znajdować się dosłownie wszędzie ( w powietrzu, którym oddychasz, w potrawach i napojach, w kosmetykach środkach piorących, lekach, ubraniach, pościeli, nawet biżuterii). Twym wrogiem może stać się także ukochany pies czy kot! Do walki z alergenami organizm mobilizuje mechanizmy odpornościowe ,a konkretnie znajdujące się w krwioobiegu przeciwciała, zawsze gotowe do obrony przed szkodliwymi substancjami. Podczas każdego zetknięcia z alergenem wytwarzanych jest coraz więcej przeciwciał. Wiążą się one z alergenem i uwalniają z komórek do krwi histaminę. Substancja ta jest obecna w komórkach i pełni wiele ważnych funkcji, m.in. rozszerza drobne naczynia krwionośne, a najwięcej jest jej w skórze oraz w śluzówce przewodu pokarmowego i oddechowego. Wylewająca się z komórek w dużych ilościach histamina jest bezpośrednio odpowiedzialna za objawy alergii. Skoro najwięcej jest jej w skórze oraz w układzie oddechowym i trawiennym, nie dziwi, że najczęstsze objawy uczulenia to wysypka, katar sienny i biegunka.

Testy alergiczne

Wykonujemy testy alergiczne, na podstawie palet alergenów które posiadamy, a także alergenów przyniesionych przez pacjenta (kosmetyki, środki chemiczne, produkty spożywcze itp.). W skład testowanych alergenów wchodzą m.in.:

1) TEST PODSTAWOWY: PYŁKI, INSEKTY, ZBOŻA, GRZYBY, SIERŚĆ ZWIERZĄT, UŻYWKI, RYBY, MIĘSO, MLEKO, JAJA, WARZYWA, OWOCE, ROZTOCZA, ORZECHY

2) TEST PYŁKOWY: KWIATY, TRAWY, KRZEWY, ZBOŻA, PLEŚNIE, DRZEWA, ZIOŁA

3) TEST WZIEWNY: ZWIERZĘTA, NATURALNE ALERGENY WZIEWNE, PLEŚNIE, SYNTETYCZNE ALERGENY WZIEWNE, ROZTOCZA

4) TEST SPOŻYWCZY: BARWNIKI, EMULGATORY, ANTYOKSYDANTY, AROMATY, KONSERWANTY, SŁODZIKI i INNE

WAŻNE: Jest to jedyna beznakłuciowa i bezinwazyjna metoda przeprowadzenia testów …ważne w przypadku dzieci, które boją się nakłuć oraz nacięć za pomocą których przeprowadzane są testy metodą kliniczną. Jedyna metoda przeprowadzania testów u dzieci poniżej 1 roku.

Odczulanie

W założeniach tej metody wykorzystuje się wchodzące w skład indywidualnego dla każdego człowieka spektrum drgań jego tkanek:

a) drgania fizjologiczne, które sterują i koordynują reakcje chemiczne, procesy rozwojowe, regeneracyjne, przemianę materii oraz wydzielanie hormonalne.

b) drgania patologiczne odgrywające rolę zakłócającą

Elektromagnetyczne sygnały wysłane przez organizm zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz ciała odbierane są za pomocą elektrod i przekazywane przez przewody do aparatu.
Celem terapii jest zredukowanie informacji patologicznych a nawet ich usunięcie oraz wzmocnienie drgań fizjologicznych. Aby to osiągnąć w filtrze aparatu informacje patologiczne są separowane i inwertowane (tworzy się ich zwierciadlane odbicie). Następnie informacje te są przekazywane przez elektrody z powrotem do leczonego organizmu i nakładane na drgania wyjściowe. Prowadzi to do redukowania lub nawet całkowitego wyeliminowania patologicznych częstotliwości drgań, co obciąża właściwe dla organizmu siły autoregulacyjne. Sprawniej wtedy przebiegają wszystkie procesy biochemiczne i biofizyczne, prowadząc do normalizacji pracy całego organizmu i zdrowienia.
Terapie te uzupełniają leczenie klasyczne, nie zaburzając działania leków ani nie wpływając ujemnie na ich wchłanianie. Nie należy więc zaprzestawać ich przyjmowania, ani rezygnować z regularnych wizyt u swojego lekarza. Do chwili obecnej nie są znane żadne skutki uboczne szkodliwe dla organizmu

Leczenie alergii polega na desensybilizacji na drodze odwracania drgań czynnika uczulającego, co stwarza szansę wyleczenia, pod warunkiem znalezienia właściwego alergenu, bądź grupy alergenów powodujących uczulenie. Badania przeprowadzane przez klinikę w Monachium wykazują skuteczność odczuleń na ok.83%. Bezbolesne odczulanie na dany czynnik, bez podawania jakichkolwiek substancji (jedynie odwrócenie drgań alergenu) trwa od kilku do kilkunastu minut. Efektywność leczenia podnosi brak kontaktu z alergenem przez okres 2-3 tygodni po terapii. Dlatego eliminację na pyłki kwiatów, drzew traw przeprowadza się wg kalendarza kwitnień , bądź w okresie jesienno-zimowym. W przypadku alergii pokarmowych zaleca się dietę bez czynnika odczulanego.
Po wyleczeniu pacjent pozbywa się przewlekłego kataru, swędzenia skóry, duszności czy dotkliwych objawów żołądkowo-jelitowych.

Odczulanie jest zupełnie bezbolesne co jest szczególnie istotne w przypadku leczenia dzieci.